Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Левски се спаси в края при визитата на Берое
Автор: Екип на Sofia24.bg 17:47 / 08.03.2008Коментари (0)4134
© Sofiadnes.com
Левски постигна изстрадана победа с 0:1 при гостуването си на Берое в Стара Загора. Единственото попадение успя да отбележи Георги Сърмов в даденото от съдията продължение.

„Сините" започнаха по-активно срещата и още в 9-та минута стигнаха до голова опасност. Жоазиньо проби по левия фланг и центрира към Кръстовчев, който обаче отправи твърде слаб удар с глава.

В началните минути на срещата домакините играеха по-затворено и защитно и разчитаха предимно на контраатаки. След 20-та минута домакините се окопитиха, но разчитаха предимно на изсипани топки в наказателното поле на „сините".

След почивката Еньо Кръстовчев отново се отличи с пропуск. Нападателят получи топката на точката за изпълнение на дузпа, но шутира слабо и точно в тялото на вратаря на домакините.

Срещата вървеше към скучно 0:0, когато в даденото от съдията продължение Лъчезар Балтанов подаде към Сърмов, който финтира защитник на домакините и отбеляза победното попадение за „сините".