ЦСКА съсипа Беласица в Петрич
Автор: Екип на Sofia24.bg 17:33 / 08.03.2008Коментари (0)2365
© Sofiadnes.com
Маркиньос отбеляза първото си попадение с червената фланелка.
ЦСКА постигна убидителна победа с 1:3 при гостуването си на Беласица в Петрич. Точен на два пъти за „армейците" бе румънецът Петре. Едно попадение добави Маркиньос от дузпа. Почетното попадение за петричани отбеляза Трифонов.

ЦСКА оказа тотален натиск още от първите минути на срещата. До 10-та минута домакините рядко играеха с топката и трудно минаваха централната част на терена.

В 28-та минута падна и първото попадение. След центриране на Юруков, Неи свали топката на непокрития Флорентин Петре, който от непосредствена близост разпечата Бахтарлиев за 0:1.

Само 6 минути по-късно румънецът удвои резултата. Удоджи намери Петре, който нахлу в наказателното поле на домакините и покачи на 0:2.

Футболистите на Беласица се опитаха да реагират. Веднага след второто попадение на „червените" футболистите на Беласица получиха правото да изпълнят корнер. След неговото изпълнение Господинов нанесе страхотен удар, който обаче рикошира в играч и излезе отново в корнер. След това Гъргоров фаулира Господинов на границата на нак.поле. След изпълнението Орловски стреля по земя, право в ръцете на Петров

В последната минута на първото полувреме Неи свали топката на Удоджи в наказателното поле, нигериецът пробва задна ножица, топката обаче излезе в страни от вратата.

След почивката в 65-та минута всичко бе решено. Велинов избута с ръце Неи в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа. Маркиньос бе точен от бялата точка.

След попадението „армейците" намалиха оборотите и бяха наказани. В 73-та минута Трифонов намали на 1:3 след изпълнение на корнер.