Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Славия би Локо (Пд) в грозен мач
Автор: Екип на Sofia24.bg 17:09 / 08.03.2008Коментари (0)3798
Локомотив загуби гостуването си на Славия с 1:0 в грозен мач, изпъстрен с един червен и множество жълти картони. Единственото попадение отбеляза Саша Симонович в 18-та минута.

Срещата противно на очакванията започна с натиск на Локомотив. Играчите в „червено-черно" бяха по-активни на терена и лесно стигаха до наказателното поле на своите домакини, но там губеха топката, без да успеят да завършат атаката.

При първата си по-сериозна атака в 18-та минута домакините стигнаха и до единственото попадение. Саша Симонович бе изпуснат от Даниел Моралес, финтира Иван Иванов и с удар от границата на наказателното поле направи безпомощен Стоян Ставрев.

До каря на полувремето отново „смърфовете" бяха по-активни, но немощта им в завършващата фаза продължи.

В началото на второто полувреме Явор Въндев имаше възможност да обстрелва вратата на Славия, но ударът му от границата на наказателното поле мина високо над гредата.

В 58-та минута Даксон да Силва отправи страховит удар от повече от 30 метра, но топката се отклони в левия стълб на Господинов.

В 68-та минута Богомил Дяков от домакините се засили и изрита без топка Даксон Да Силва, за което получи резонен червен картон.

Най-чистото положение за "смърфовете" бе в 86-та минута. Защитникът Иван Иванов свали топката на непокритата резерва Герасим Заков, който от непосредствена близост стреля в аут.