Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
Наградиха призьорите от първенствата по ски-ориентиране
Автор: Екип на Sofia24.bg 11:42 / 05.03.2008Коментари (0)822
София. Зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Калин Рогачев награди носителя на два златни медала от Младежкото световно първенство по ски ориентиране Станимир Беломъжев, предаде репортер на Агенция „Фокус". Зам.-министър Рогачев заяви, че успехът на Беломъжев трябва да бъде пример за всички за това как да се справят със задълженията си.
Шампионът ще получи 6 000 лева от Държавната агенция за младежта и спорта, съобщи председателят на агенцията Весела Лечева. Тя подчерта, че приоритет на страната ни е организирането на големи спортни прояви.
На церемонията бяха наградени и момичетата от българската щафета Теодора Малчева, Стефания Беломъжева и Антония Григорова, които станаха четвърти. Пред тях се класираха единствено отборът на Финландия и две руски щафети. Отлично представяне на първенството направи и Бойко Харизанов, който стана десети на дългата дистанция в юношеското първенство.
Председателят на федерацията по ски ориентиране доц. Атанас Георгиев подчерта, че това е отличен успех за българските спортисти.
Младежкото световно първенство по ски ориентиране се проведе от 12 до 19 февруари край Доспат. В него взеха участие 309 състезатели от 18 държави.
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов е председател на организационния комитет на проявите.